بدنسازیتمرینات بدنسازی

برنامه تمرینی سرشانه | برنامه ساخت سرشانه حجیم

همانطور که می‎‌دانید سرشانه‌های حجیم تاثیر بسزایی در زیبایی و خوش استایلی افراد دارد به همین دلیل بیشتر بدنسازان به دنبال خوش فرم ساختن این عضلات هستند.

خیلی از افرادی که بدنسازی را شروع می‌کنند به دنبال شان هایی پهن و زیبا هستند. اگر شما هم همین فکر را دارید و فکر می‌کنید که استخوان بندی شما مانع این هدف شما است با ما در این مطلب از وبسایت دکتر فیتنس همراه باشید تا از راز و رمزهای داشتن سرشانه های پهن آگاه شوید این نکته را فراموش نکنید که باید مراقب این عضلات هم بود. چرا که به شدت آسیب پذیر هستند.

آشنایی با عضله سرشانه

عضلات سرشانه یا به اصطلاح دلتوئید از سه گروه اصلی عضلات قدامی (جلویی)، عضلات میانی و عضلات خلفی (پشتی) تشکیل شده‌اند، همچنین عضلات کوچکتری نیز هستند که باعث حفظ شکل توپی مانند بخش بالایی استخوان دست ها میشوند. که در واقع در حفره‌ای واقع در کتف قرار می‌گیرد که این امر باعث توانایی دست ها در چرخش می‌شود این عضلات با عنوان ماهیچه های گرداننده شانه شناخته می‌شوند.

طراحی برنامه تمرینی سرشانه

برای اینکه بتوانید یک سرشانه کاملا گرد و زیبا داشته باشید باید هر سه بخش عضله دلتوئید را به یک اندازه تقویت کنید، فرض کنید یک بخش از عضله سرشانه شما قوی تر از بخش های دیگر می‌باشد پس اگر میخواهید پنج حرکت برای تمرین دادن عضله سرشانه خود اختصاص دهید میتوانید چهار حرکت برای دو بخش ضعیف و یک حرکت را برای قسمت قوی تر اختصاص دهیم. یا اگر یک بخش از عضله دلتوئید شما بسیار ضعیف تر از سایر بخش‌ها میباشد میتوانید سه حرکت را به بخش ضعیف تر اختصاص دهید و برای دو بخش دیگر فقط یک حرکت اجرا کنید

هدف قراردادن عضلات سرشانه پشتی

1.حرکت نشر خم دمبل یا سیم کش

اجرای حرکت نشر خم دمبل نشسته

2.حرکت فیس پول

هدف قرار دان عضلات سرشانه میانی

1.نشر از جانب دمبل نشسته

2.نشر از جانب سیم کش

نشر از جانب سیم کش جفت دست | آموزش نحوه اجرای صحیح حرکت و نکات

هدف قرار دادن عضلات جلویی سرشانه

1.سرشانه هالتر از جلو

2.نشر از جلو سیم کش، دمبل و یا هالتر

کلام آخر

استفاده از یک برنامه تمرینی اصولی برای ساخت سرشانه گرد و زیبا خیلی مؤثر است، برنامه تمرینی باید جوری باشد. که همه عضلات سرشانه را به خوبی مورد فشار قرار دهد شما با شناختن کامل بخش های مختلف سرشانه حال خودتان هم می توانید یک برنامه تمرینی مناسب برای تقویت عضلات سرشانه خودتان انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا