بدنسازیتمرینات بدنسازی

ژنیکوماستی چیست؛ راهکارهای درمان چربی سینه مردان

یکی از اتفاق های ناخوشایند برای مردان چربی سینه یا ژنیکوماستی (چربی سینه مردان) است. به همین دلیل به دنبال راه حلی برای درمان آن هستند. بیشتر افراد نمی‌دانند اما سینه مردان هم بزرگ و حجیم می‌شود. برای آب کردن چربی سینه باید سبک زندگی سالم را در پیش بگیرید و از پرخوری دوری کنید در ادامه این مطلب از وبسایت دکتر فیتنس دلایل وجود چربی در سینه مردان و راهکارهای درمان آن را برای شما بازگو میکنم

دلایل افزایش غدد چربي در سينه مردان

به نظر شما دلیل بزرگ شدن سینه مردان چیست؟ جمع شدن چربی در سینه مردان به طور عمده دو دلیل دارد: چاقی و بیماری ژنیکوماستی. در ادامه این بحث هر دو این موارد را برای شما به طور کامل توضیح می‌دهیم و سپس راهکارهای درمان آن را می‌گوییم.

بزرگ شدن سینه مردان به دلیل چاقی

بیشتر افرادی که دچار اضافه وزن هستند و رعایت نمی‌کنند به این عارضه (توده چربي در سينه مردان) دچار هستند در این شرایط شما با کاهش وزن اصولی و پایین آوردن درصد چربی بدن خودتان، می‌توانید از این مشکل خلاص شوید و به اندام ایده‌آل خود دست یابید. پس در اکثر اوقات با کاهش وزن در مردان چاق، سینه های آنها نیز کوچک میشود.

بزرگ شدن سینه مردان در اثر ژنیکوماستی

افرادی که چاق نیستند و به افزایش وزن دچار نیستند ممکن است بزرگی سینه در آنها به دلیل بیمار ژنیکوماستی باشد. این بیماری منشا هورمونی دارد و بیشتر در بین مردان مسن و پسران جوان شایع است. این بیماری با رشد غدد پستانی به صورت غیر طبیعی در بدن مردان باعث بزرگ شدن سینه مردان می‌شود.

ژنیکوماستی یک بیماریِ تورم بافت سینه ناشی از اختلال رایج غدد درون‌ریز (عدم تعادل در استروژن و تستوسترون) در مردان است. این بیماری باعث حجیم شدن بافت‌‌ها و چربی سینه در مردان است. این اختلالات ممکن است در هر دو سینه یا یکی از آن‌ها اتفاق بیتفد.

و نشانه های ژنیکوماستی عبارت است از:

  • ترشحات از یک یا هر دو پستان
  • تورم و بزرگ شدن زیاد پستان
  • حساسیت لمسی و در پستان

مردان چگونه می توانند سایز سینه خود را کاهش دهند؟

اگر اضافه وزن شما باعث افزایش سینه شما شود شما می‌توانید با یک رژیم غذایی سالم و تمرینات ورزشی مناسب این مشکل را برطرف کنید. خوشبختانه ورزش بر بالاتنه و سینه شما تاثیرگذاری زیادی دارد برای آب کردن آن، پیروی از یک برنامه تخصصی ضروری است. برنامه که تمرکزش روی سینه شما و عضله سازی در آن قسمت باشد. برای کوچک کردن سینه مردان باید ورزش های هوازی و قدرتی را به طور جدی در کنار رژیم غذایی خود انجام دهند.

درمان بزرگی سينه در مردان با ورزش (در خانه)

در این قسمت از مطلب، یک برنامه تخصصی برای شما آورده ایم که در خانه می‌توانید انچام بدهید و از نتایج آن شگفت زده شود ولی نباید رژیم خود را فراموش کنید.

نام حرکاتست و تکرار
شنا بلند کردن دست ها۳ ست ۱۰تایی
شنا طرفین۳ ست ۱۰تایی
لانگ به جلو پرس سینه ایستاده۳ ست ۱۲تایی
دیپ روی زمین۳ ست ۱۲تایی
کرانچ با صاف ضربدری۳ ست ۱۰تایی
بوریی۳ ست 8تایی
جاکینگ۳ ست 50تایی

سخن پایانی

بزرگ شدن سینه مردان می‌تواند به دلیل ژنیکوماستی و یا چاقی و اضافه وزن باشد. سبک زندگی شما می‌تواند بسیار تعیین کننده باشد. برای آب کردن چربی سینه باید یک برنامه غذایی ورزشی مناسب داشته باشید. در این مطلب راهکارهای مختلف کوچک کردن سینه مردان بدون عمل جراحی را معرفی کردیم. پس از آن استفاده کنید

منابع : menshealth – ncbi

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا