رژیم غذاییرژیم لاغری

رژیم لاغری طب سنتی دکتر خیراندیش

این روزها سایه رژیم‌های لاغری بر زندگی اکثر افراد جامعه و به خصوص بانوان بیش از هر روزگاری دیده می‌شود. چه بسیار افرادی که برای رسیدن به تناسب اندام با پیروی از رژیم‌های غذایی غلط و غیراصولی جسم خود را متحمل زیان‌های جبران ناپذیری می‌کنند.

رژیم لاغری طب سنتی دکتر خیراندیش

رژیم لاغری حکیم خیر اندیش: با توجه به نسخه لاغری در طب سنتی دکتر خیراندیش علت افزایش وزن این است که سردی معده رخ داده و وقتی معده سرد باشد، اشتها زیاد‌تر می‌شود و در نتیجه وزن افزایش می‌یابد پس اول باید معده را گرم کرد.

معده که گرم شد اشتها کم می‌شود؛ ولی قوت انسان سرجایش است. گرمی‌ها با حجم کم، قوت زیادی می‌دهند. وقتی که معده گرم شد می‌توانید رژیم ترک ناهار بگیرید.

صبحانه خوب و شام سر شب، باعث می‌شود که انرژی سرجایش باشد و تناسب اندام هم حفظ شود. برای گرم‌تر شدن معده بهتر است غذا را با خوراک گرمی شروع کنید.

وقتی که مقداری سردی افزایش پیدا کند، در مراحل اول پر اشتهایی می‌آورد و مقداری که بیشتر شد، نفخ ایجاد می‌کند. اگر این روند ادامه پیدا کند، در مقدار بیشتر شکم صدا می‌دهد و دفع گاز به صورت آروغ رخ می‌دهد که در نهایت بوی بد دهان را ایجاد می‌کند. اما اگر معده گرم شود این اتفاق ها نمی‌افتد. پس راه حل آن است که از سردی‌ها و آب سرد بین غذا پرهیز کنیم.

این مطلب هم مفیده: طرز تهیه سرکه سیب دکتر خیراندیش و به روش خانگی برای لاغری

برای درمان نفخ شکم هم خوردن گرمی‌ها موثر است. شما می‌توانید یک قاشق مربا‌خوری بارهنگ داخل یک لیوان عرق نعنا ریخته و بگذارید تا 10 دقیقه بجوشد. سپس عسل را به آن اضافه کرده و هرشب میل کنید. هر مقدار سردی بیشتر باشد، طول درمان بیشتر می‌شود.

رژیم لاغری طب سنتی دکتر روازاده

حکیم دکتر حسین روازاده متخصص طب سنتی برای لاغری، صبحانه مفصل با طبیعت گرم مثل مرباهای خانگی (سیب، به، بالنگ و…)، عسل، بادام، مویز، انجیر، توت و نان گندم را توصیه کرده است.

همچنین بر حذف ناهار و مصرف میوه‌های گرم مثل انگور، خرما، خربزه، سیب، نوشیدنی‌هایی مثل آب عسل و آب میوه‌هایی با طبع گرم، آب انگور، آب زردک، آب سیب و… تاکید فراوان کرده است.

به گفته وی افراد چاق با مزاج سرد و تر که غلبه بلغم دارند باید شام را سر شب (موقع اذان مغرب) مفصل و گرم بخورند و به‌ویژه از مصرف غذاهای خانواده سرد و مرطوب یا سرد و خشک مانند لبنیات، لوبیا سفید، برنج، ماکارانی، بادمجان، هندوانه، آب سرد، خیار، گوجه، سالاد و… پرهیز کنند.

برای لاغر کردن اندام چاق باید به هر چیزی که باعث خشکی بدن شود رجوع کرد. این موارد شامل اسهال، تعریق، تقلیل در غذا خوردن، خواب کم، استحمام خشک، خوردن ادویه‌های گرم و خشک مثل فلفل و دارچین و ورزش بلغم سوز است.

این مطلب هم مفیده: راهکارهای چاق شدن پایین تنه از نظر دکتر خیراندیش

دکتر روازاده می‌گوید: رژیم‌های آب‌ درمانی در رفع چاقی با مزاج سرد و تر کاملا مردود است. چون باعث اضافه وزن و چاقی بیشتر می‌شود. آب دارای طبیعت سرد و تر و چربی هم دارای طبیعت سرد و تر است به همین دلیل چاقی را بیشتر می‌کند.

از نظر حکیم روازاده چله گرفتن (رژیم های چهل روزه) باعث تغییر ذائقه و تمایل ذهنی شما نسبت به مزه‌های غذایی می‌شود. یک ماده غذایی را اگر چهل روز نخورید، علاقه نسبت به آن ماده غذایی برطرف می‌شود.

قبل از هر رژیم غذایی بیماری‌های زمینه‌ای حتما باید بررسی شود تا در انتخاب شیوه درمانی مثل فشارخون، دیابت، سنگ کلیه، قلب و عروق، واریس، بیماری‌های غدد درون‌ریز، اختلالات هورمونی و… لحاظ شود.

وی تاکید کرده که ترک وعده غذایی ناهار بهترین راه‌کار طب سنتی برای تناسب اندام و لاغری است که هزینه‌ای هم ندارد؛ ولی باید به تدریج این کار صورت بگیرد. چون ترک عادت به یک باره باعث عوارض می‌شود.

ترک ناهار علاوه بر اینکه باعث می‌شود سودای کمتری در بدن ایجاد شود، انسان با اشتهای بیشتری شام خورده و غذا خوردن با اشتها برای سلامتی خیلی مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا